close
Головна » Новини туризму » Греція 2021: правила в'їзду і особливості відпочинку

Греція 2021: правила в'їзду і особливості відпочинку

15.09.2021
З огляду на продовження боротьби проти поширення COVID-19 з 13 вересня 2021 порядок перебування у Греції для гостей країни був частково змінений. Надаємо короткий перелік основних правил для туристів під час подорожі країною, а також відвідування ресторанів, музеїв тощо.

В'ЇЗД В ГРЕЦІЇ

На поточний момент в'їзд до Греції дозволений постійним мешканцям країн-членів Євросоюзу, Шенгенської угоди, а також 36 інших країн, серед яких Україна. Для в'їзду в Грецію потрібно заповнити Форму Локації Пасажира - PLF (докладніше про заповнення) і мати з собою перед посадкою на рейс отриманий електронною поштою унікальний QR код, а також один з наступних документів: 

• Сертифікат про вакцинацію*
• Довідка про одужання**
• ПЛР (PCR) або експрес (rapid) тест***

Після прибуття до Греції подорожуючі проходять безкоштовне вибіркове тестування в аеропорту. Зазначені вимоги поширюються на осіб від 12 років. Докладні правила в'їзду в Грецію дивіться тут.

ВНУТРІШНІ ПОДОРОЖІ ПО ГРЕЦІЇ

Подорожі в межах материкової Греції, з материка на острови і назад, а також між островами незалежно від різновиду транспортного засобу (повітряний, морський або наземний громадський транспорт) дозволені за умови надання одного з наступних документів: 

• Сертифікат про вакцинацію*
• Довідка про одужання**
• Експрес (rapid) тест***

Для морських подорожей додатково буде потрібно заповнити онлайн Форму про Стані Здоров'я (Health Statement Form).

Зазначені вимоги поширюються на осіб від 12 років! Діти у віці 5-11 років можуть подорожувати, пред'явивши результат самотестування (self-test).

Докладні правила внутрішніх подорожей по Греції дивіться тут .

ВІДВІДУВАННЯ КУЛЬТУРНИХ ОБ'ЄКТІВ

Відвідини критих музеїв, археологічних місць, галерей, виставок, а також критих і відкритих театрів, кінотеатрів і концертних залів для осіб старше 12 років дозволені за умови надання посвідчення особи, QR коду форми PLF і одного з наступних документів:

• Сертифікат про вакцинацію* (на паперовому носії!)
• Довідка про одужання** (на паперовому носії!)
• Експрес (rapid) тест***

Від дітей у віці 5-11 років потрібно пройти самотестування (self-test).

Відвідування музеїв, археологічних місць, галерей і виставок, розташованих просто неба, дозволяється на зазначених вище умовах за тим лише винятком, що замість результату експрес (rapid) тесту можна пред'явити результат ПЛР (PCR) тесту. Крім того, в даному випадку від дітей молодше 12 років не потрібно ніяких документів!

РОЗВАГИ І ХАРЧУВАННЯ


Вхід в клуби Греції (криті і на відкритому повітрі) дозволений виключно власникам сертифікату про вакцинацію або довідки про одужання (обидва документи повинні бути на паперовому носії!).

Для відвідування критих ресторанів, кафе, барів та інших підприємств громадського харчування особам від 18 років буде потрібно мати при собі сертифікат про вакцинацію або довідку про одужання (обидва документи повинні бути на паперовому носії!). Підлітків у віці 12-17 років попросять пред'явити результат експрес (rapid) тесту, а дітям у віці 5-11 років достатньо пройти самотестування (self-test).
Ніяких вимог при відвідуванні ресторанів, кафе, барів тощо, розташованих на відкритому повітрі, немає! 

ПРИМІТКИ

* Сертифікат про вакцинацію
 повинен містити інформацію про тип вакцини та число введених доз, повна вакцинація повинна бути проведена мінімум за 14 днів до пред'явлення сертифіката. 

** Довідка про одужання повинна бути видана не раніше 30 днів і дійсна до 180 днів з дня отримання першого позитивного тесту на COVID-19.

*** ПЛР (PCR) тест повинен бути проведений не раніше, ніж за 72 години до пред'явлення документа з результатами тесту.
Експрес (rapid) тест повинен бути проведений не раніше, ніж за 48 годин до пред'явлення документа з результатами тесту.
Самотестування (self-test) проводиться не раніше, ніж за 24 години до пред'явлення документа з результатами тесту (документ слід завантажити звідси , заповнити та мати при собі в роздрукованому вигляді).

Форма Локації Пасажира (PLF) заповнюється онлайн тут в будь-який час до посадки на рейс.

Форма про Стані Здоров'я (Health Statement Form) заповнюється онлайн тут не пізніше, ніж за 24 години до старту морської подорожі.


Всі новини туризму   |   повернутися назад


© 2002-2021. Всі права захищені